Преглед садржаја

Спорт

Фудбалски сет игра

Спортски&гт;&гт; Фудбал&гт;&гт; Фудбалска стратегија

сет игре, које се понекад називају сет фигуре, су времена када је лопта заустављена и нападачки тим ће моћи да изведе сет игру да покуша да постигне гол. У фудбалу сет сетова су ударци из угла и слободни ударци. Понекад се убацивање назива и сет игром.

Такође видети: Биографија за децу: Роберт Е. Лее

Сет игре су важне јер представљају сјајну прилику за гол. Многи тимови постижу много голова из сетова. Отприлике 30-40% голова у професионалном фудбалу се постиже из игре у сетовима.

Угаони из угла

Угао из угла се додељује тиму у нападу када лопта пређе преко гол линију и последњи пут ју је дотакла одбрана. Ударац ће бити изведен из угла најближег месту где је лопта прешла гол линију.

Углови из угла су одлична прилика за постизање гола. Уопштено, најбољи шутер у тиму ће извести ударац. Тада ће сви виши играчи поставити излазе из гола. Ударац ће покушати да шутне лопту у ваздух преко предњег дела гола. Офанзивни играчи ће набити гол и покушати да ударе лопту главом или шутну у гол. Одбрамбени играчи ће сваки означити нападача и покушати да их спрече да дођу до лопте. Они могу да ударе главом или ће голман покушати да ухвати лопту или је удари из гол простора.

Извор: Америчко ваздухопловство СхортКорнер

У неким случајевима може имати смисла извести кратак ударац другом играчу који онда може да центрира лопту из другог угла. Ово понекад може изненадити одбрану.

Ствари које треба знати о ударцу из угла:

• Можете да шутирате лопту директно у гол.
  • Играч изводи ударац не може поново да је додирне док је други играч не додирне.
  • Не можете бити у офсајду када се лопта први пут удари, али можете када се лопта додирне и игра почне.

Слободни ударци

Примарна прилика за гол из сетова слободних удараца долази из директних слободних удараца који су релативно близу противничког гола. Имајте на уму да је директан слободан ударац из казненог простора казнени ударац.

Угаони лук и угаона заставица фудбалског терена

Аутор: В.цартер , ЦЦ0, преко Викимедије Често ће одбрана формирати зид на 10 јарди од лопте како би отежала постизање директног гола. Један од начина за борбу против овога је да први ударац буде брз пас, а затим напад на гол. Други начин је да покушате да закривите лопту око зида и убаците у гол. Ово је тежак ударац и потребно је много вежбе. Већина професионалних тимова има једног или два играча који вежбају и изводе већину слободних удараца.