Fred Hall

Sport

Fudbalski set Igra

Sportski>> Fudbal>> Set nogometne strategije

Set igre, koje se ponekad nazivaju set figure, su trenuci kada je lopta zaustavljena i tim u napadu će moći da izvede set igru ​​kako bi pokušao postići gol. U fudbalu su setovi udarci iz ugla i slobodni udarci. Ponekad se ubacivanje naziva i set igrom.

Set igre su važne jer su odlična prilika za postizanje pogotka. Mnogi timovi postižu mnogo golova iz setova. Oko 30-40% golova u profesionalnom fudbalu postignuto je iz setova.

Udaci iz ugla

Udarac iz ugla dosuđuje se timu u napadu kada lopta pređe preko gol liniju i zadnji put je dotakla odbrana. Udarac će se izvoditi iz ugla najbližeg mjestu gdje je lopta prešla gol liniju.

Udarci iz ugla su odlična prilika za postizanje gola. Općenito, najbolji šuter u timu će izvesti udarac. Tada će se svi viši igrači poredati na izlazu iz gola. Udarac će pokušati da šutne loptu u zrak preko prednjeg dijela gola. Ofanzivni igrači će nabiti gol i pokušati glavom ili šutnuti loptu u gol. Odbrambeni igrači će svaki označiti napadača i pokušati ih spriječiti da dođu do lopte. Oni mogu loptu glavom udaljiti ili će golman pokušati uhvatiti loptu ili je odbiti od gol-prostora.

Izvor: US Air Force ShortKorner

U nekim slučajevima može imati smisla izbiti kratki udarac drugom igraču koji onda može centrirati loptu iz drugog ugla. Ovo ponekad može iznenaditi odbranu.

Stvari koje treba znati o udarcu iz ugla:

• Možete šutirati loptu direktno u gol.
  • Igrači izvodi udarac ne može je ponovo dodirnuti dok je drugi igrač ne dodirne.
  • Ne možete biti u ofsajdu kada je lopta prvi put udarena, međutim, možete kada se lopta dodirne i igra počne.

Slobodni udarci

Primarna prilika za gol iz seta slobodnih udaraca dolazi iz direktnih slobodnih udaraca koji su relativno blizu protivničkog gola. Imajte na umu da je direktan slobodan udarac iz kaznenog prostora kazneni udarac.

Luk i ugaona zastavica fudbalskog terena

Autor: W.carter , CC0, preko Wikimedia Često će odbrana formirati zid 10 jardi od lopte kako bi otežala postizanje direktnog gola. Jedan od načina za borbu protiv ovoga je da prvi udarac bude brzi pas, a zatim napad na gol. Drugi način je da pokušate zakriviti loptu oko zida i ući u gol. Ovo je težak udarac i potrebno je dosta vježbe. Većina profesionalnih timova ima jednog ili dva igrača koji vježbaju i izvode većinu slobodnih udaraca.

Fred Hall
Fred Hall je strastveni bloger koji ima veliko interesovanje za različite teme kao što su istorija, biografija, geografija, nauka i igre. O ovim temama piše već nekoliko godina, a njegove blogove mnogi čitaju i cijene. Fred ima veliko znanje o temama koje pokriva i nastoji pružiti informativan i zanimljiv sadržaj koji se dopada širokom krugu čitatelja. Njegova ljubav prema učenju o novim stvarima je ono što ga tjera da istražuje nova područja interesovanja i podijeli svoje uvide sa svojim čitaocima. Sa svojom stručnošću i privlačnim stilom pisanja, Fred Hall je ime kojem čitatelji njegovog bloga mogu vjerovati i na koje se mogu osloniti.