Sestri Williams: teniški zvezdi Serena in Venus

Sestri Williams

Nazaj na šport

Nazaj na tenis

Nazaj na življenjepise

Dve najboljši teniški igralki na svetu sta sestri Venus Williams in Serena Williams. Obe sestri Williams sta bili v določenem obdobju svoje teniške kariere uvrščeni na prvo mesto na svetu.

Serena Williams služi

Avtor: Markmcgee

prek Wikipedije

Venus Williams se je rodila 17. junija 1980 v Lynwoodu v Kaliforniji. je leto dni starejša od svoje sestre. Venus velja za eno najboljših teniških igralk na travi 21. stoletja. od leta 2000 je petkrat zmagala na največjem prvenstvu na travi, Wimbledonu. Venus ima odlično vsestransko teniško igro, vendar je njeno največje orožje močan servis. na vrhuncu je imela enega najbolj strahovitihVenus odlično izkorišča tudi svojo višino in dolg doseg, da doseže žogice, ki jih večina igralk ne more doseči.

Serena Williams se je rodila 26. septembra 1981 v Saginawu v Michiganu. mnogi jo imajo za eno najboljših teniških igralk v zgodovini. je zelo razgledana igralka, ki je osvojila več naslovov za Grand Slam na vseh vrstah površin. Serena ima tudi močan servis in igra na osnovni črti z najboljšimi v tenisu. Serena je ena redkih teniških igralk, ki ima vse 4 naslove za Grand Slam.naslovov hkrati.

Koliko prvenstev je osvojila Venus?

Venus Williams je v svoji karieri osvojila več kot štirideset naslovov v tenisu posameznic, vključno s petimi naslovi prvakinje Wimbledona, dvema naslovoma prvakinje ZDA, zlato olimpijsko medaljo in naslovom prvakinje WTA.

V tenisu v dvojicah je Venus v svoji karieri osvojila dvajset naslovov, od tega šest v Wimbledonu, dva na OP ZDA, dva na OP Francije, štiri na OP Avstralije in tri zlate olimpijske medalje. Venus je zmagala tudi na OP Avstralije in OP Francije v mešanih dvojicah.

Koliko prvenstev je osvojila Serena?

Serena je osvojila (od leta 2021) 24 turnirjev za grand slam v igri za posameznike. To je največ med vsemi igralci v odprti dobi. V tenisu za posameznike ima Serena Williams dobrih sedemdeset naslovov v karieri, vključno s 7 naslovi prvakinje Wimbledona, 3 odprtimi prvenstvi Francije, 6 odprtimi prvenstvi ZDA, 7 odprtimi prvenstvi Avstralije, 5 prvenstvi WTA in zlato medaljo iz leta 2012.

V tenisu v dvojicah je Serena v karieri osvojila 14 naslovov za grand slam, od tega 6 v Wimbledonu, 2 na OP ZDA, 2 na OP Francije, 4 na OP Avstralije in 3 zlate olimpijske medalje. Serema je osvojila tudi Wimbledon in OP ZDA v mešanih dvojicah.

Venus poučuje učence na teniški kliniki

Vir: Voice of America Sta sestri že kdaj igrali druga proti drugi?

Venus in Serena sta se v svoji profesionalni karieri večkrat pomerili. Do tega članka sta se pomerili 31-krat, Serena ima proti sestri izkupiček 19-12. Večkrat sta se pomerili na prvenstvih velikih turnirjev za grand slam.

Poglej tudi: Biografija predsednika Warrena G. Hardinga za otroke

Zabavna dejstva o sestrah Williams

• Serena je bila stara štiri leta, ko je zmagala na svojem prvem turnirju.
  • Obe dekleti sta se pojavili v epizodi Simpsonovih Tenis grožnja .
  • Serena je bila glas v Disneyjevi oddaji Higglytown Heroes.
  • Venus je diplomirala iz mode na Art Institute of Fort Lauderdale.

Fred Hall
Fred Hall je strasten bloger, ki ga močno zanimajo različne teme, kot so zgodovina, biografija, geografija, znanost in igre. O teh temah piše že nekaj let, njegove bloge berejo in cenijo številni. Fred ima veliko znanja o temah, ki jih obravnava, in si prizadeva zagotoviti informativno in privlačno vsebino, ki pritegne širok krog bralcev. Njegova ljubezen do učenja novih stvari ga žene k raziskovanju novih področij, ki ga zanimajo, in delinju svojih spoznanj s svojimi bralci. S svojim strokovnim znanjem in privlačnim slogom pisanja je Fred Hall ime, ki mu bralci njegovega bloga lahko zaupajo in se nanj zanesejo.